Ar šlifuojant namuose lieka dulkių?

„Pono Medžio“ meistrai dirba su patikima naujausia šlifavimo įranga, todėl visos dulkės automatiškai susiurbiamos dar šlifuojant. Prieš dengdami šviežiai nušlifuotas grindis jas dar kartą išsiurbliuojame.

Kada rinktis giluminį grindų valymą, o kada prireiks šlifuoti?

Šį pasirinkimą įprastai lemia du kintamieji – meistrai atsižvelgia į grindų būklę bei pažeidimus ir įvertina, kokiu būdu jos yra apdorotos.

Giluminis grindų valymas tinkamas tik alyvuotoms ir vaškuotoms grindims. Pagrindinis tokio atnaujinimo tikslas yra išvalyti nešvarumus, „atšviežinti“ grindis ir atnaujinti apsauginį sluoksnį. Rekomenduojama atlikti giluminį valymą kas 2–5 metus.

Priimti sprendimą dėl šlifavimo padės grindų meistras. Lakuotos ir dažytos grindys gali būti atnaujinamos tik šiuo būdu, jis reikalingas ir giliau pažeistoms, subraižytoms grindims. Dažniausiai grindys šlifuojamos 5–7 metai po grindų sudėjimo.

Kokios dar procedūros atliekamos po šlifavimo?

Paprastai nušlifuotos grindys iš naujo dažomos, lakuojamos ar alyvuojamos. Tolesnis procesas priklauso pasirinkto apdorojimo būdo.

Jei grindis nusprendėte dengti alyva, po šlifavimo jas išsiurbliuojame ir dengiame paviršių alyva, naudodami alyvavimo mašiną. Priklausomai nuo pageidaujamo spalvos intensyvumo ir apsaugos, tai gali būti atliekama vieną arba du kartus. Alyvuotos grindys poliruojamos.

Jei grindys dengiamos kieto vaško alyva, procesas panašus, tačiau baigus alyvavimą mašina, apsauginis sluoksnis uždedamas voleliu. Apdorotos grindys poliruojamos.

Lakuojant grindis, po šlifavimo jos išsiurbliuojamos ir gruntuojamos. Grindys lakuojamos voleliu dviem sluoksniais, o paskui poliruojamos.

Kiek užtrunka medienos šlifavimo darbai?

Darbų trukmę lemia keletas kintamųjų. Svarbu, kuo grindys buvo padengtos anksčiau, taip pat ir šlifuojamos dangos plotas ar pažeidimų pobūdis. Įprastai per dieną nušlifuojamas 30–50 kv. m paviršius.

Kokios grindys gali būti šlifuojamos?

Šlifuoti galima bet kokias grindis, nepriklausomai nuo jų dengimo ar impregnavimo būdo. Todėl šis metodas universaliai tinka alyvuotoms, vaškuotoms, lakuotoms ir dažytoms grindims.

Kokia yra giluminio valymo eiga?

Atvykę į vietą, pirmiausia išsiurbiame grindis ir paruošiame jas darbui – klijuojame apsaugas, patraukiame baldus, atlaisviname erdvę. Tada specialia mašina plauname grindis. Joms išdžiūvus, dar kartą išsiurbiame grindis. Galiausiai, voleliu uždedame apsauginį sluoksnį, kuris pagyvina spalvą, išryškina medienos tekstūrą ir „atšviežina“ bendrą grindų išvaizdą.

Kodėl pasirinkti jūsų sistemą?

Naudojant vokišką „Glimtrex“ giluminio valymo sistemą, atgaivinama medžio spalva ir tekstūra, sugrąžinamas natūralus medžio grožis, pašalinamas purvas. Išvengiama žalingų dulkių, kurios gali atsirasti šlifuojant. Be to, šis atnaujinimo būdas greitesnis nei jo alternatyvos.

Ką daryti, jeigu mediena yra stipriai pažeista ar subraižyta?

Itin stipriai ir grubiai pažeistą medieną rekomenduojama atnaujinti šlifuojant arba atliekant generalinį grindų dangos atnaujinimą. Vis dėlto negiliems įbrėžimams pašalinti ir padengti apsauga pakanka ir „Glimtrex“ giluminio valymo sistemos.