Blogas

Alyvuotų grindų priežiūra

Kaip valyti ir prižiūrėti alyvuotas grindis, kad išsaugoti jų unikalų charakterį? Kaip jas plauti ir kaip dažnai tą daryti? Kokias priežiūros priemones vertėtų rinktis? Į šiuos klausimus atsakysime.

Alyvuotų grindų priežiūra – 2 pakopų metodas

Alyvuotų grindų priežiūrai verta naudoti dviejų pakopų metodą:

  • Pirma pakopa: reguliarus medinės dangos valymas –  minimum kartą per savaitę.
  • Antra pakopa: periodinė priežiūra – kartą per 3-6 mėnesius.

Alyvuotų grindų valymas

Kaip valyti alyvuotas grindis? Visų pirma, naudojant priemones, rekomenduojamas šio tipo paviršiams. Geriausias rinkoje esantis produktas yra alyvuotų grindų valymo koncentratas. Jis ne tik valo grindis, bet ir suteikia apsauginį sluoksnį. Pamaitina medienos paviršių ir taip išlaiko jo apsaugą.

Kaip plauti alyvuotas grindis?

Geriausia išplauti alyvuotas grindis plokščia mikropluošto šluoste.  Mopas turi būti gerai nusausintas iš perteklinio vandens. Alyvuotos grindys turi  gerą savybę – jos yra orui pralaidžios, grindys “kvėpuoja”, tad iš grindų išgaruoja drėgmės perteklius. Tačiau reikia atsiminti, jog plaunant grindis vertėtų naudoti mažesnį vandens kiekį. Valant alyvuotas grindis geriausia naudoti koncentratą. Tai labai efektyvus ir sutirštintas produktas – litro užtenka net 1000 m2 pločio paviršiaus valymui. Kaip dažnai plaunate medines grindis? Optimalus dažnumas yra bent kartą per savaitę.

Reguliarus siurbimas

Be plovimo specialiu skysčiu, taip pat svarbus yra reguliarus siurbimas, nes didžiausias medinių grindų priešas – be vandens – yra smėlis, todėl tokių paviršių siurbimas turėtų būti atliekamas bent du kartus per savaitę (arba dažniau, jei namuose yra gyvūnas).

Alyvuotų grindų restauracija

Atnaujinant alyvomis padengtas grindis rekomenduojama naudoti alyvuotų grindų gaivinimo preparatą. Jis būna dviejų versijų: grindims, padengtoms baltu aliejumi arba skaidriu ir spalvotu aliejumi.

Reguliari – mažiausiai kartą per 3-6 mėnesius – alyvuotų grindų atnaujinimas, apsaugo paviršių nuo įbrėžimų, gaivina jo išvaizdą ir padengia papildomu apsauginiu sluoksniu.

Grindų atnaujinimas, restauracija ar pakeitimas naujomis

Grindų atnaujinimas, restauracija ar pakeitimas naujomis

Laikui bėgant, keičiasi net ir ilgaamžiškiausių grindų išvaizda. Grindys yra paviršius, kuris susiduria su įvairiu gniuždančiu poveikiu, abrazyvais, drėgme, tad laiku nepasirūpinus jo priežiūra, išvaizdos pokyčiai tik didės. Jei pastebėjote, kad medinės grindys nebeatrodo dailiai, turite tris išeitis, priklausomai nuo jų būklės.

Continue reading “Grindų atnaujinimas, restauracija ar pakeitimas naujomis”

Medinių grindų šlifavimas

Jei pažeidimai yra gana dideli ir lengvai pastebimi ir grindų atnaujinimas nebepadės, medinių grindų šlifavimas yra geriausias būdas prikelti jas antram gyvenimui. Šlifuojant yra pašalinami visi viršutinės dangos sluoksniai, todėl šis grindų atnaujinimo būdas tinka net ir tuomet, kai kiti metodai, rodos, yra bejėgiai. Kartais medinės grindys tiek kartų būna padengtos laku ar dažais, kad suprasti, kokia yra tikroji jų spalva, nėra paprasta. Šlifuojant atsiskleidžia tikrasis medžio grožis, be to, yra pašalinami nelygumai, į dangos sluoksnį įsirėžę nešvarumai.

Continue reading “Medinių grindų šlifavimas”

Medinių grindų atnaujinimas / priežiūra

Medinės grindys pasižymi puikia išvaizda ir patvarumu, tačiau aplinkos veiksniai jų paviršiui yra negailestingi. Dulkės, smėlis ir kiti nešvarumai medinių grindų paviršių veikia kaip abrazyvai, ilgainiui pašalinantys apsauginį sluoksnį ir kenkiantys grindų išvaizdai. Norint kad grindys kuo ilgiau tarnautų ir visada puikiai atrodytų, reikalingas periodinis medinių grindų atnaujinimas ir tinkama priežiūra. Continue reading “Medinių grindų atnaujinimas / priežiūra”

Medinių grindų spalvos. Parketlenčių padengimo tipai ir spalvos. 

Žvelgiant į nūdienos interjero tendencijas, galima drąsiai teigti, jog mediena, kurį laiką vidaus apdailoje buvusi nustumta į antra planą modernesnių medžiagų, šiandien ir vėl išgyvena savotišką renesansą. Solidu, elegantiška, kokybiška bei ilgaamžiška – priežastys, kurios dažniausiai įvardijamos kaip medinių grindų pasirinkimo motyvai. Tačiau vien išsirinkti pagrindinės apdailos medžiagos nepakaks: teks nuspręsti, kokį parketlenčių padengimo tipą bei spalvą rinktis. Continue reading “Medinių grindų spalvos. Parketlenčių padengimo tipai ir spalvos. “