Medinių grindų atnaujinimas / priežiūra

Medinės grindys pasižymi puikia išvaizda ir patvarumu, tačiau aplinkos veiksniai jų paviršiui yra negailestingi. Dulkės, smėlis ir kiti nešvarumai medinių grindų paviršių veikia kaip abrazyvai, ilgainiui pašalinantys apsauginį sluoksnį ir kenkiantys grindų išvaizdai. Norint kad grindys kuo ilgiau tarnautų ir visada puikiai atrodytų, reikalingas periodinis medinių grindų atnaujinimas ir tinkama priežiūra. Svarbu tai, kad profesionalus grindų atnaujinimas yra atliekamas be šlifavimo – tai labai patogu, nes procesas yra daug greitesnis ir paprastesnis.

Nors nedidelius pažeidimus galima nesunkiai sutvarkyti ir savarankiškai, visų medinių grindų atnaujinimo procesas reikalauja žinių, įgūdžių ir specialios įrangos.  Pirmiausiai yra atliekamas vadinamasis giluminis valymas, jo metu iš medinių grindų pašalinami įvairūs nešvarumai, purvas ir dulkės. Toks valymas ne tik grąžina natūralų medžio atspalvį ir pašalina nedidelius įbrėžimus, bet ir apsaugo nuo paviršiaus pažeidimų – švarus paviršius nepatiria ardančio abrazyvų, kuriais tampa įvairūs nešvarumai, poveikio.

Medinių grindų atnaujinimas užbaigiamas suteikiant grindims apsauginį sluoksnį. Naudojamas specialus aliejus, kietas vaškas ar lakas, jis taip pat gali suteikti ir norimą atspalvį – tai puikus būdas lengvai atnaujinti ar pakeisti grindų išvaizdą. O kad grindys visada atrodytų puikiai, nepamirškite tinkamai jomis rūpintis: naudokite profesionalias priežiūros priemones, venkite drėgmės ir rūpestingai pašalinkite visus nešvarumus. Kuo dažniau medinės grindys bus tinkamai valomos, tuo ilgiau jos atrodys puikiai. O jei pastebėjote, kad nelygumų ir atspalvio netolygumų, nelaukite ir kvieskite meistrus – reikalingas medinių grindų atnaujinimas, kuris užtikrins jų ilgaamžiškumą.

Susisiekite

Įvertinsime Jūsų medinių grindų būklę ir pasiūlysime sprendimą atnaujinimui